Vitalizma Kozmetik Ürünleri ve Özellikleri

Vitalizma kozmetik, saç bakımı,cilt bakımı ve gıda takviyesi alanlarında hizmet veren bir firmadır. Kendi ürünlerini üretmenin yanı sıra formülasyonlar verildiğinde fason üretim ile reçetedeki ürünlerin üretimini yapar.


İnsan sağlığını her zaman birinci planda tutan Vitalizma Kozmetik, ürünlerinin büyük bir hassasiyet ve titizlik ile üretimini yapar. Özellikle insan sağlığına direkt etki eden cilt bakım ve saç bakım ürünleri üretimi esnasında standartları en üst seviyede tutarak GMP standartlarında üretim yapar.

Vitalizma İçin İnsan Sağlığı Neden Önemlidir?

İnsan sağlığına uygun ve çevre dostu ürünler üreten Vitalizma, ideal cilt ve saç sağlığının öncelikle insan sağlığından başladığının bilincindedir. Bu nedenle hem cilt bakım ürünlerini hem de saç bakım ürünlerini üretirken birincil hedefe insan sağlığını koyar. Cildin ve saçın sağlıksız görünmesini etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bu faktörler kalıtımsal olabileceği gibi çevresel de olabilmektedir. Bu sebeple de zaman içerisinde cilt ve saç sağlığı zarar görmeye başlayarak insan sağlığını da olumsuz olarak etkileyebilir. Vitalizma Kozmetik, bu durumun bilincinde olarak yaptığı üretimler ile cilt ve saç sağlığını koruyarak her zaman daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Sağlıklı cilt ve sağlıklı saçlara sahip olmak için ilk olarak doğru saç ve cilt tipine uygun ürünler kullanmak gerekmektedir. Doğru ürünler kullanılarak düzenli cilt ve saç bakımı yapıldığı takdirde cilt, bir süre sonra gözle görülür oranda değişikliğe uğrayacaktır. Yapılan araştırmalar, düzenli olarak cilt bakımı yapan kişilerin yaşlanma belirtilerinin daha geç görüldüğünü göstermektedir. İşte bu mucize yağlar arasından en dikkat çekenlerden biri de incir çekirdeği yağıdır. Zengin içeriği ile bin bir derde deva olan incir çekirdeği yağı yüzde dahil tüm vücuda uygulanabilmektedir. Mimik kırışıklıklarıyla mücadelede dikkatleri üzerine çeken bu yağ hanımların birçok sorununa kökten çözümlerde vaat etmektedir.

Tamamen insan sağlığına uygun olarak üretilen Vitalizma Kozmetik ürünleri ile kolayca yapılabilen cilt bakımları sayesinde; akne oluşumu, sivilce problemleri, solgun ve cansız cilt görünümü, ciltte meydana gelen ölü ve kuru deri sorunu, gözeneklerin aralarının açılması, cildin nem oranının azalması, ciltte oluşan yağ oranının artması gibi problemlerin önüne kolayca geçiliyor. Düzenli ve sürekli olarak kullanılan Vitalizma Kozmetik ürünleri iyileştirici ve onarıcı etkileri sayesinde oluşan cilt problemlerini ortadan kaldırır.

Cilt bakımının yanı sıra dikkat edilmesi gereken önemli bir unsur olan saç bakımı da yine Vitalizma ürünleri kullanılarak kolay ve sağlıklı olarak yapılabilir. Sağlıklı bir saç görünümüne sahip olmanın en kolay yolu saç bakımı yapmaktır. Doğru saç bakım ürünleri ile yapılan saç bakımları ile hem saç sağlığı hem de insan sağlığı istenilen seviyede tutulabilir. Sağlıksız bir cilt ve sağlıksız saçlar insan sağlığında meydana gelen bir probleme işarettir. Bu nedenle mutlaka düzenli ve sürekli olarak saç bakımları yapılmalıdır. Alanında uzman Vitalizma mühendisleri tarafından geliştirilen saç bakım ürünleri ile her saç tipinin sahip olabileceği saç problemleri ortadan kalkar. Sahip oldukları doğal bitki özleri ve aromalar ile Vitalizma Kozmetik ürünleri, zarar görmüş saçları ve saç derisini onararak ideal görüntü, hacim ve yumuşaklığı sağlar.

Vitalizma Kozmetik’in ARGE mühendisleri tarafından yapılan çalışmalar göstermiştir ki saç sağlığı ve cilt sağlığı, insan sağlığı zincirinde birbirine geçmiş iki halkadır. Bu nedenle ürün geliştirirken bu durumu dikkate alarak bütünsel olarak yaklaşmaktadırlar. Kişiye ve cilt tipine özel olarak üretim yapan Vitalizma Kozmetik sıklıkla görülen problemlere odaklanarak hedef odaklı ürün geliştiriyor. Ürünlerinin her aşamasında dermatolojik testlerden geçiren Vitalizma, ürünleri içerisinde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal ürün ve etken madde kullanmamaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir