Özel Hastaneler Hafta Sonu Açık mı?

Eğer hafta sonu hasta olduysanız ve hastaneye giderek muayene olmak istiyorsanız özel hastaneler hafta sonu açık mı sorusu aklınıza gelecektir. Bir çok kişi özel hastanelerin pazar günü veya hafta sonu açık olup olmadığı konusunda emin olamamaktadır. Aslında hayatımızın her anında ihtiyacımız olabilecek bu özel bilgiyi mutlaka sizin de bilmeniz gerekmektedir. Acil durumlarda ihtiyaç halinde can kurtarabilir.


ÖZEL HASTANELER HAFTA SONU AÇIK MI?
Hafta sonu bilindiği üzere cumartesi ve pazar günü olmak üzere iki ayrı günü kapsıyor. Özel hastaneler cumartesi günü yarım gün çalışmaktadır. Yani cumartesi günü özel hastaneye gidecekseniz saat 12’den önce gitmeniz gerekir. 12’den sonra özel hastanelerde mesai yoktur. Kapalıdır. Bazı özel hastanelerin acil servis hizmeti de bulunmaktadır. Acil servis hizmetleri genellikle 24 saat haftanın her günü sağlanır. Bu yüzden hafta sonu cumartesi günü saat 12’den sonra sadece varsa acil servis hizmeti sağlanır. Onun dışında poliklinikler kapalıdır ve uzman doktor bulunmaz. Bu yazı aynı zamanda özel hastaneler pazar günü açık mı sorusunu da kapsamaktadır. hastaneler pazar günü kapalıdır. Sadece acil servis hizmeti verilmektedir.

Eğer hafta sonu sağlık hizmeti almak istiyorsanız devlet hastanelerini tercih etmeniz gerekir. Özellikle gebelik durumu söz konusuysa doğrudan devlet hastanelerine gidilmelidir. Özel hastaneler acil servislerinde sadece pratisyen hekim bulundurur ve nöbetçi kadın doğum uzmanı bulundurmamaktadır. Fakat devlet hastanelerinde tüm rahatsızlıklara müdahale edebilecek nöbetçi doktorlar da bulunmaktadır. Bu sebeple devlet hastanelerinde hafta sonu daha verimli hizmet almanız mümkün.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir