Özel Hastaneler 23 Nisan’da Açık mı?

Resmi tatillerde en fazla merak edilen konular hastaneler açık mı sorusu. 23 Nisan’da özel hastaneler açık mı kapalı mı sorusu da yine Nisan ayı içerisinde sık sorulacak sorulardan biri olarak öne çıkmış durumda. Bildiğiniz üzere 23 Nisan resmi tatil olarak kabul edilir ve uygulanır. Fakat her kurum ve kuruluş 23 Nisan’da tatil yapmamaktadır. Bazı kuruluş yönetimleri kendi aldıkları karar ile hizmet vermeye devam edebilmektedirler.


23 NİSAN’DA DEVLET HASTANELERİ AÇIK MI?
Resmi tatil olsa da 23 Nisan’da devlet hastaneleri, sağlık ocakları ve diğer sağlık kuruluşları hizmet vermeye devam edeceklerdir. 23 Nisan’daki resmi tatil daha çok eğitim alanında uygulanacak.

ÖZEL HASTANELER 23 NİSAN’DA AÇIK MI?

Özel işletmeler resmi tatil ilan edilen günlerde kamu gibi tatil uygulama zorunluluğu bulunmamaktadır. Özel hastaneler bu sebeple 23 Nisan günlerinde aynı şekilde hizmet vermeye devam eder. Bu yıl da 23 Nisan’da tüm özel hastaneler hizmet vermeye devam edecek ve tüm poliklinikler açık olacaktır. Tatil uygulamasını etkin şekilde kullanmak isteyen özel hastane ve tıp merkezleri ise hizmet vermeyebilir. Bu yüzden özellikle hizmet almayı planladığınız bir kurum ya da kuruluş varsa önceden kendilerine sormanız tavsiye edilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir