Nöroloji Bölümü Muayene Ücretleri

Nöroloji bölümü, daha çok sinir ya da kas rahatsızlıkları ile ilgilenmektedir. Cerrahi operasyonlara girmeyen Nöroloji uzmanları sadece muayene yapıp teşhis koyar ve tedavi uygular. Bunun dışında cerrahi bir operasyon yapılması gerektiğinde daha çok Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümüne sevki için hastaya bildirim yapmaktadır.


Genel olarak sinir sistemi ya da beyin odaklı oluşan problemler ile ilgilenen Nöroloji bölümü, devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerinde bulunan ana polikliniklerden biridir. Fakat devlet hastanelerinde oluşan yoğunluklar sebebiyle günümüzde daha çok özel hastaneler tercih edilmektedir. Özel hastanelerde Nöroloji bölümleri çok yoğun olmamakla birlikte kısa süre içerisinde muayene olmanız mümkündür.

NÖROLOJİ BÖLÜMÜ HANGİ RAHATSIZLIKLARA BAKAR?
Nöroloji bölümü, günümüzde sosyal hayatımızı olumsuz etkileyecek önemli sinirsel rahatsızlıklar ile ilgilenmektedir. Nöroloji vakaları genellikle keskin zamanlama ile yakalanan rahatsızlıklardır. Örneğin felç, kasılma, hafıza kaybı gibi. Peki Nöroloji bölümü hangi rahatsızlıklara bakar?

-Elde, ayakta, kollarda veya bacaklarda karıncalanma, hissizlik
-Denge kaybı
-Uyuşukluk
-Belli bir bölgenin devamlı seyirmesi
-Unutkanlık
-Hafıza kaybı problemleri
-Kontrol dışı gerçekleşen hareketler
-İstemsiz titreme
-Bunama
-Şiddetli baş ağrıları ve baş dönmesi
-Felç
-Çift görme

NÖROLOJİ MUAYENE ÜCRETLERİ

Muayene ücreti merak edilen bölümlerden biri de Nöroloji bölümüdür. Bir çok bölüm gibi Nöroloji bölümü için de SGK anlaşmalı ve anlaşması bulunmayan hastaneler olarak değerlendireceğimiz bir fiyatlandırma bulumaktadır. SGK anlaşmalı olan hastanelerde genellikle SGK katkı payı ücreti olan 15 TL ve 30-40 TL muayene ücreti alınmaktadır. Bu ücret Nöroloji bölümü için en fazla 62 TL olmaktadır. Eğer SGK ile anlaşması bulunmayan bir hastaneye gittiyseniz veya sağlık güvenceniz yoksa bu rakam artacaktır. Ortalama 50-150 TL arasında değişen fiyatlar görebilirsiniz.

Eğer doktor tarafından test istenirse test için ilave ücret alınmaktadır. Nöroloji bölümünde EMG testi sık şekilde istenen testlerden biridir. EMG çekiminin ücreti hakkında bilgi almak isterseniz EMG testi fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

One Comment
  1. Avatar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir