Lazerle Böbrek Taşı Kırma Fiyatları

Böbrek taşları, böbreğin topracı sistemlerinde bulunan, bazen de ana kanallarda bulunan, sıklıkla ağrıya neden olan ve idrar akımını engelleyen üriner sistem taşları olmaktadır. Böbrek taşımının oluşumunda genetik önemli bir rol oynamaktadır. Eğer anne, baba veya yakın akrabalarda böbrek taşı varsa çocuklarda olma riski de bulunmaktadır. Genetik ve çevresel etkenler de böbrek taşı oluşumuna sebep olmaktadır. Çevresel faktörler içinde de iklim şartları, yaşadığımız ortamlar, alınan besinler etkili olmaktadır.
Böbrek taşlarının oluşumu küçük bir çekirdek halinde olmaktadır. Her böbrek taşının şekli ve türü farklı olmaktadır. Alınan sıvının yetersiz olması ya da üriner sistem anatomisinin bozuk olması böbrek taşı gitgide büyümektedir.


Lazerle Taş Kırdırma Nedir?

Günümüzde birçok ameliyat ve cerrahî operasyon teknolojinin imkânlarından faydalanılarak yapılmaktadır. Bu operasyonlar günümüzde hastanın ağrı çekmeden hızlı bir şekilde taburcu olması için kullanılmaktadır. Böbrek taşı veya mesane taşı kırma yöntemlerinden bir tanesi de lazer operasyonu olmaktadır. Bu sayede taşlar daha hızlı ve rahat bir şekilde kırılmaktadır. Boşaltım sisteminde istenmeyen durumların oluşması hastaların bu rahatsızlıklardan kurtulmak için ameliyat olmasını gerekmektedir. Böbrek taşları da hastalara olduğunca fazla ve sancılı ağrılar vermektedir.

Lazerle Taş Kırdırma Nasıl Yapılır?

Böbrek taşlarının lazerle kırdırılmasında öncelikle operasyonu yapacak doktorun ve operasyonun yapılacağı hastanenin iyi olması gerekmektedir. Hekimler ameliyat esnasında kişide bulunan böbrek taşlarını da inceleme imkânı bulabilmektedir. Lazer operasyonlarında bel kısmından böbreğe ince bir iğne gönderilmektedir. Bu iğneyle beraber ince bir tel böbrek içine yerleştirilmektedir. Bu rehber tel olarak da adlandırılmaktadır. Bu rehber tel ile de böbreğe gönderimler sağlanmaktadır. Bundan sonra kişiye lazer ışınları gönderilmektedir.

Lazerle Böbrek Taşı Kırma Fiyatları

Her hastanede ameliyatlar farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Hastanelerin kalitesi kişilere sunulacak fiyatları da belirlemektedir. Elbette bunda ameliyatı yapacak olan doktorun da etkisi bulunmaktadır. Lazerle böbrek taşı kırma fiyatları doktor ve hastaneler arası farklılıklar göstermekte olup ortalama 1000-1500 TL gibi rakamlardan yapılmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir