Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Lazer epilasyon yıllardan bu yana yapılmakta olup güvenli mi değil mi konusu çokça tartışılmıştır. Peki gerçek nedir? Lazer epilasyon güvenli mi? Bu konuda çok fazla spekülasyon yapılmakta olup aynı zamanda yanlış uygulamalar güven konusunun tartışılmasına neden olmuştur. Sebebi ise uygulamadaki hatalar veya sektördeki kalitesiz cihazlar.


LAZER EİLASYON GÜVENLİ Mİ?
Lazerle epilasyonun güvenilirliğinin tartışılmaya başlama sebebi birden fazladır. Uygulama yapan kişinin tecrübesi önem arz eder. Kullanılan cihaz ve işletme de aynı şekilde önemlidir. Eğer kullanılan cihaz T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı değilse o cihazı tercih etmeniz risk barındıracaktır. FDA Onaylı cihazlar yerine her daim Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış cihazları tercih etmenizi öneririz. Böylece epilasyon yaptıracağınız cihaza güvenilirlik tam olacaktır.

Bir diğer konu ise uygulama yapan estetisyenlerin tecrübesi. Uygulamayı tecrübe sahibi kişilerin yapması doğru olacaktır. Yanık vakalarının neredeyse tamamına yakını yanlış uygulamalardan kaynaklıdır. Cihazların kullanımını iyi bilen kişilerin uygulamayı yapması güvenilirliği etkileyen unsurlardan biridir.

Tüm bunlar ele alındığında eğer doğru tercih yapılırsa lazer epilasyon fazlasıyla güvenlidir. Vücuttaki istenmeyen tüyler tamamen yok olur ve jilet uygulamalarında oluşabilecek kararma ve tahriş ise kesinlikle olmayacaktır.

LAZER EPİLASYON YANIK YAPAR MI?
Lazerle epilasyon yaptıranların bazılarında oluşan yanmalar, lazer epilasyona olan güvenin zedelenmesine sebebiyet verse de bunun sebeplerinin bazı hatalar üzerine gerçekleştiğini belirttik. Bu yüzden lazer epilasyonda yanma oluyor düşüncesini aklınızdan çıkarın. Lazer epilasyon doğru yerde doğru cihaz ile yapıldığı taktirde yanmalara sebebiyet vermemektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir