Kulak Burun Boğaz (KBB) Muayene Ücretleri

Eğer kulak, burun ve boğaz bölgelerinde bir rahatsızlık yaşıyorsanız kulak burun boğaz muayene ücretleri ne kadar diye merak edebilirsiniz. Kulak burun boğaz (KBB) devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerine bulunan ana hastalık branşlarından biridir. Bu bölümde muayenelerin yapılabilmesi için özel olarak hazırlanmış hasta koltuklarının üzerinde muayene işlemi yapılmaktadır. İşlemler esnasında gerekli ekipmanlar ile birlikte hastaların kulaklarının iç ve dış yüzeyleri ya da genizleri kontrol edilmektedir. Teşhis için ağız içerisini görüntülemek için çeşitli aparatlar kullanılır ve genzin yakından incelenmesine fırsat vererek teşhislerin konmasını sağlamaktadır.


Kulak Burun Boğaz Bölümünde Hangi Hastalıklar Tedavi Edilir?
Kısaltması KBB şeklinde olan kulak burun boğaz muayenesi sayesinde birden fazla hastalığın tedavisi mümkündür. Bu alanda kulak iltihapları ya da tıkanmaları çözümlenebilmektedir. İşitmesinde sorun olan hastalar ya da sinüslerinde rahatsızlıkları bulunanlar da KBB bölümlerine başvurmalıdır. Vertigo olarak bilinen ve denge sorunlarına yol açan hastalıklar da KBB kapsamanda tedavisi yürütülen hastalıklardandır. Sayılanların yanı sıra KBB bölümlerinde ses telleri, geniz etleri, burun tıkanıklığı, yutma sorunları ya da horlama gibi hastalıkların da tedavileri yapılmaktadır. Bölümde farklı muayene şekilleri ve tahlillerin kullanılması sonrasında tedavi yöntemleri belirlenmektedir. KBB muayene hekimleri ilaçlı tedavi yöntemlerini de ameliyatlı olanları da kullanabilmektedir.

KBB MUAYENE ÜCRETLERİ

Hastaların müracaat ettiği sağlık kuruluşları kulak burun boğaz muayene ücretlerinde aynı rakamları sunmamaktadır. Son aylarda özel hastanelerde yer alan KBB bölümlerinde muayene ücreti 40-60 TL arasında ortalama ile alınmaktadır. Büyük şehirlerde fiyatların daha yüksek olduğu özel hastaneler de bulunmaktadır. Devlet hastanelerde ise sağlık sigortası bulunan hastaların muayenelerinden ücret talep edilmemektedir. Muayeneler için yapılması gerekli olan işitme testleri gibi farklı testler ise ücretlere dahil değildir. Hastalar bu gibi testleri, bulundukları şehrin ilgili kuruluşlarından ek ücretler ödeyerek yaptırmaları şart koşulmaktadır.

One Comment
  1. Avatar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir