Kanda Gebelik Testi Fiyatı (Beta Hcg)

Gebelik testi için en doğru sonuç kanda gebelik testi yapılarak elde edilir. Kanda gebelik testi fiyatı ise gebelik şüphesi ile hastaneye gidenler tarafından merak edilir. Gebelik şüphesi durumunda test kritik önem taşır. Hataya yer verilmemesi adına en güvenilir test kanda yapılan gebelik testi olan Beta HCG olup uzman tarafından yorumlanmalıdır. Test haftanın her günü ve her saati yaptırılabilir.


KANDA GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

İsminden de anlaşılacağı üzere kanda çalışılarak yapılan bir testtir. Gebelik şüphesi olan kişiden kan alınır. Kan laboratuvara gönderilerek incelemeye alınır. İnceleme sonrasında çıkan sonuç kadın doğum uzmanı tarafından aktarılmalıdır. Eğer testi yaptırdığınız yerde o an kadın doğum uzmanı yoksa mutlaka aldığınız test sonucunu kısa süre içerisinde kadın doğum uzmanına yorumlatın. Farklı uzmanlık alanı olan kişiler tarafından yapılmış olan yorumlar yanıltıcı olabilir. Bu sebeple test sonucunun yorumlanması önemsenecek bir konudur.

SONUÇ NE ZAMAN ÇIKAR?
Beta HCG testi (kanda gebelik testi) ne zaman çıkar? Testin laboratuvarda incelenip sonuçlanması, laboratuvar yoğunluğuna göre değişmekte olup çalışılma süresi 30-40 dakika aralığındadır. Genellikle 1 saat süre içerisinde hastaya sonuçlar iletilmektedir. Sonuç A4 çıktı ile veya testi yaptırdığınız kurumun varsa web sitesi üzerinden öğrenilebilmektedir.

KANDA GEBELİK TESTİ FİYATI

Test ve tahlil fiyatları her hastanede farklılık gösterir. Gebelik testi için de aynı durum söz konusu. Ortalama baz alındığında gebelik testini 30-60 TL aralığında yaptıracağınız özel hastane bulabilirsiniz. Daha yüksek rakamlarla karşılaşmanız da mümkündür. Dilerseniz SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı bölümüne muayene olup tahlili bu şekilde de yaptırabilirsiniz. Bu durumda sizden muayene ücreti dışında tahlil için ek ücret talep edilmeyebilir. Avantajı ise sonucun direkt olarak doğum uzmanı tarafından yorumlanması ve sadece tahlil yaptıracağınız fiyata muayene de olmanız olacaktır.

KANDA GEBELİK TESTİ NEREDE YAPILIR?
Kanda gebelik testi laboratuvar ortamında yapılır. Bu sebeple laboratuvarı bulunmayan sağlık kuruluşunda BETA HCG testi yapılmaz. Laboratuvarı bulunan özel hastaneler ve devlet hastanelerinde testi yaptırabilirsiniz. Ayrıca bir çok Acil servis de gebelik testi yapmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir