Kan Grubu Testi Fiyatı

Kan grubu testi fiyatı ne kadar? Kan grubu testi yapılınca kan grubu kartı veriliyor mu? Kan grubu kartı almak için ek ücret istenir mi? Eğer kan grubunuzu öğrenmek istiyorsanız veya yazılı olarak kan grubu kartı almak istiyorsanız bunun bir maliyeti bulunmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki her insan için büyük önem arz eden kan grubu, aynı zamanda bir sorumluluktur. Bir insanın kan grubunu bilmesi, yanında kan grubu bildiren kartın ya da kimliğin olması hiç ummadığınız ana can kurtarabilir. Bu can yeri geldiği zaman kendinizin ve sevdiklerinizin de olabilir. Bu yüzden her birey kan grubu sorumluluğunun bilincinde olmalıdır.


KAN GRUBU TESTİ YAPAN YERLER?
Hemen hemen bir çok sağlık kuruluşunun kapısını çaldığınızda kan grubu testi yapılabilmektedir. Sağlık ocağı, özel hastaneler, devlet hastaneleri, özel laboratuvarlar, aile sağlık merkezleri sayabileceğimiz öne çıkan sağlık kuruluşlarıdır. Saymış olduğumuz sağlık kuruluşlarının bazıları ücret almazken bazıları ise düşük miktarlarda ödeme talep edebilirler.

KAN GRUBU TESTİ / KARTI FİYATI

Kan grubu kartı nedir? Kan grubunuzun yazılı olarak yer aldığı karttır. Kan grubu kartını alabilmek için mutlak suretle kartın verildiği yerde kan grubu testi yaptırmanız gerekir. Aksi taktirde kan gurubunu bilseniz bile kan grubu kartı almanız mümkün değildir. Nitekim sağlık kuruluşlarının da test yapmadan kartı vermesi etik ve yasal değildir.

Kan grubu testi fiyatı 20-40 TL gibi ücretler karşılığında yapılabilmektedir. Bu rakam değişiklik gösterebilir olsa da belirttiğimiz ücretler karşılığında çok sayıda testi yapan sağlık kuruluşu bulabilirsiniz.

Kan grubunuzu öğrenmek için yaptırdığınız test sonrasında kan grubu kartını almanız için ek bir ücret ödemeniz gerekmez. Testi yapan sağlık kurumu yazılı olarak size kan grubu kartını takdim etmesi gereklidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir