Hemogram Testi Fiyatı

Hemogram, tam kan sayımını ifade eden, bir çok rahatsızlık için yapılması istenen tahlillerden biridir. Haliyle hemogram testi fiyatı ne kadar merak edebilirsiniz. Basit bir rahatsızlık için bile istenebilen hemogram çok kısa sürede sonucu çıkan bir tahlil olarak da bilinir.


HEMOGRAM TESTİ NEDEN İSTENİR?
Doktor tarafından hemogram testinin yapılması uygun görüldüğü hallederde neden hemogram istendiğini veya hemogram testinin hangi sebeplerle istendiğini merak edebilirsiniz. Nitekim basit bir şikayet ile bile gittiğinizde hemogram istenebilir. Kısacası hemogram ile neye bakıldığını merak ediyorsanız, kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin sayılarını gösteren bir testtir. Kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin sayımı ile enfeksiyon ve bağışıklık problemlerine bağlı rahatsızlık olup olmadığı saptanır. Bu yüzden önem arz eder.

AÇLIK GEREKTİRİR Mİ?
Hemogram testi hiç bir açlık gerektirmez.

HEMOGRAM TESTİ NASIL YAPILIR?
Hastadan kan alınarak inceleme yapılır. Laboratuvar ortamında incelenmekte olan kanın hemogram sonucu ise 5-10 dakika gibi kısa bir sürede çıkmaktadır. Sonuç doktor tarafından yorumlanmalıdır.

HEMOGRAM TESTİ FİYATI NE KADAR?

Hemogram hakkında tüm bilinmeyenleri verdik peki hemogram fiyatı ne kadar? Fiyatı en düşük olan testlerden biridir. Bir çok hastanede 10-20 TL gibi ücretler karşılığında yaptırabilirsiniz. Özel laboratuvarlarda testi yaptırmak isterseniz bu rakam biraz daha fazla olabilir. Özel hastanede hemogram testi fiyatı ise eğer muayene olunduysa ek ücret istenmeden yapılabilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir