Göz Hastalıkları Muayene Ücretleri

Göz hastalıkları bölümü, gözünüzdeki tüm rahatsızlıklar için gidebileceğiniz bölümdür. Göz muayenesi ücretleri özel hastanelerde farklı fiyatlandırmalara tabi tutulabilmektedir. Günümüzde çok sayıda göz hastalıkları bulunurken astigmat, konjonktivit, göz tembelliği, katarakt, miyop gibi rahatsızlıklar ön plana çıkmaktadır. Tüm bu ve benzeri rahatsızlıklar için göz muayenesi olmanız gerekmektedir. Günümüzde devlet hastanelerinde ve bir çok özel hastanede göz hastalıkları bölümü mevcut olup, kolayca muayene olmanız mümkün.


GÖZ BÖLÜMÜ MUAYENE ÜCRETLERİ

Gözdeki rahatsızlıklar için özel hastaneye gitmeyi düşünüyorsanız ödeyeceğiniz ücret değişkenlik gösterecektir. SGK ile anlaşmalı hastaneler, Sosyal güvencesi olan hastalar için en düşük rakamı almaktadırlar. Bu rakam en fazla 71 TL olabilirken, bunun küçük bir bölümü devlete ödenen katkı payı olarak ayrılmaktadır. SGK ile anlaşması olmayan veya sosyal güvencenizin olmaması halinde özel hasta olarak değerlendirilirsiniz ve ücretlendirme farklı olur. Bu durumda ödeyeceğiniz miktar 50 ile 200 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Hastaneler arasında fiyat farklılıkları olduğu gibi şehirden şehire göre de ciddi fiyat farklılıkları gözlemlenmektedir.

TEŞHİS İÇİN TEST GEREKEBİLİR!
Göz muayenesi genellikle bazı testlerin yapılmasına ihtiyaç duyar. Bunların başında göz tomografisi gelmektedir. Göz tomografisi ve benzeri göz testleri ek olarak ücretlendirilebilir. Testin yapılmasını ücretlendirip ücretlendirmemek ise tamamen hastane yönetimleri tarafından alınan karara göre değişkenlik gösterir. Göz tomografisi fiyatları genellikle 20-100 TL arasında değişmektedir. Muayene sonrasında istenen testin yapılmaması ise göz muayenesinin tamamlanmaması anlamına gelebilir. Bu yüzden doktorun test istemesi halinde mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Testin aynı hastanede doktor tarafından yapılması ise muayenenin tamamlanmasını hızlandıracaktır.

HANGİ DURUMLARDA GÖZ MUAYENESİ GEREKİR?
Beş önemli duyu organımızdan biri olan göz, insan için birinci derecede önem arz eder. Bu da göz sağlığına dikkat etmeyi gerektirmektedir. Hiç ummadığınız anda göz sağlığınızdan olmamak için ise en ufak şüphe uyandıran bir problemde bile göz doktoruna muayene olmanız önerilir. Göz de kızarma, göz de batma, bulanık görme, net görememe, karanlık görme gibi görme problemlerinde, arpacık ve benzeri şişkinliklerin oluşması, uzak veya yakına karşı görme duyarlılığının zayıflaması gibi durumlarda göz doktoruna görünmeniz gerekmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir