Dahiliye Bölümü Muayene Ücretleri

Dahiliye bölümü iç hastalıkları olarak da bilinir. Hastanelerde bulunan temel bölümlerden biridir. İç hastalıkları olarak halk arasında yer alan dahiliye bölümü muayene ücretleri bir çok bölüme oranla daha düşük olabilmektedir. Pek çok farklı hastalığın teşhisinde etkin rol oynamaktadır. Branş hayati hastalıkların tedavisinde de gerekli olduğundan ötürü devlet hastanelerinde de özel hastanelerde de kendine yer edinmiştir.


Dahiliye Bölümü Hangi Rahatsızlıklara Bakar?
Dahiliye bölümü vücudun genel sorunlarının tespitindeki pek çok hastalığa bakmaktadır. Hastalar sorun tespitlerinde tam olarak karar veremedikleri durumlarda iç hastalıklarına giderek net bir cevap bulabilmektedir. Bu bağlamda dahiliye bölümü solunum yolu enfeksiyonları, idrar sıklığı, aşırı terleme ya da üşüme, mide bulantıları, tansiyon, öksürük, diyabet, romatizmal rahatsızlıklar, bronşit, zatürre, göğüs rahatsızlıkları, nefes darlığı gibi hastalıklara bakmaktadır. Hastalar, devlet hastanesi ya da özel hastaneler fark etmeksizin muayenelerini önceden randevu sistemine göre randevu alarak olabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra acil vakalarda uzman doktorlar hastanelerin acil bölümüne gelerek hasta muayenelerini de gerçekleştirebilmektedir. Gerçekleştirilen muayeneler sonrasında hastaların temel sorunları anlaşılmaktadır. Dahiliye hekimleri tedavileri kendileri uygulayabildikleri gibi hastaları farklı bir branşsa yönlendirmek kararı da alabilmektedir.

DAHİLİYE BÖLÜMÜ MUAYENE ÜCRETLERİ

Dahiliye hastanelerin neredeyse tamamında bulunan bölümlerden biridir. Ancak dahiliye muayene ücretleri hastanelerin tamamında aynı değildir. Katkı payı ve enflasyon tutarlarından dolayı oluşan değişikliklerle beraber dahiliye muayene ücretlerini 40 ila 60 TL arasında belirlemektedir. Muayene ücretlerinde daha yüksek rakamlara çıkan özel hastaneler de bulunmaktadır. Vermiş olduğumuz rakam sosyal sigortası olanlar için geçerli olup, sosyal güvencesi olmayan hastalar için 50-150 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Hastaların randevu alımlarından önce yapacakları ön araştırmalar, kendileri için tercih edebilecekleri en uygun özel hastaneyi bulmalarını sağlayacaktır. Ödenen ücretler sadece fiziki muayeneleri kapsamaktadır. Bu neden yüzünden hekimlerin talep edebilecekleri farklı tahliller için özel hastaneler ek ödeme planları çıkarabilmektedir. Ayrıca sigortalı bireyler devlet hastanelerinde ücretsiz olarak dahiliye bölümüne muayene olabilirler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir