Akciğer Filmi Fiyatı Ne Kadar?

Akciğer grafisi çektirmek istiyorsanız akciğer filmi fiyatı ne kadar merak edebilirsiniz. Akciğer filmi günümüzde yaşanan sağlık problemlerinin yanı sıra işe giriş için istenen sağlık raporu kapsamında da iş yerleri tarafından talep edilebilir. Resmiyette farklı sebepler için de istenebilen akciğer grafisi çektirmek maliyetli bir işlem değildir. Ayrıca muayene olmadan da akciğer filmi çektirebilirsiniz. Peki akciğer filmi ücreti ne kadar? Öncesinde bilmeniz gereken ise bazı konular vardır.


AKCİĞER FİLMİ NEREDE ÇEKİLİR?

Akciğer filmini devlet hastanelerinde, verem savaş dispanserlerinde, radyoloji merkezlerinde veya özel hastanelerde çektirilir. Sağlık ocağında çektirmek isterseniz her sağlık ocağında akciğer grafisi çekimi için yeterli donanım bulunmayabilir. Fakat diğer belirttiğimiz sağlık kuruluşlarında çektirmeniz mümkün. Eğer devlet hastanelerine giderseniz akciğer filminin çekimi için farklı gün verilebilir veya sıra bekleyebilirsiniz. Bu yüzden diğer sağlık kuruluşlarını tercih etmeniz işleminizin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır.

AKCİĞER FİLMİ SONUCU NE ZAMAN ÇIKAR?
Çekimin yapılmasının akabinde çıktı hastaya hemen iletilebilir. Sonucun iletilmesi akciğer filminin çekildiği sağlık kuruluşunun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Bazı sağlık kuruluşları hemen sonucu iletirken, bazı yerlerde 1-2 saat içerisinde teslim edilebilmektedir.

AKCİĞER FİLMİ FİYATI

Peki akciğer filmi, akciğer röntgeni fiyatı ne kadar? Düşük maliyet ile çekilebilen akciğer filmini 20-40 TL aralığında çektirebilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz bu rakamın daha üzerinde fiyatlarla karşılaşmanız mümkün olsa da ortalama ele alındığında belirttiğimiz rakamlarda çekim yapan çok sayıda özel hastane bulabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir