Acil’de MR Çekilir mi?

Günümüzde bir çok hasta MR çektirmek üzere Radyoloji bölümüne sevk ediliyor. Peki Acil’de MR Çekilir mi? Bu soruyu MR çektirmek isteyen veya doktor tarafından MR çektirmesi önerilen her hasta merak edebilir. Anlık gelişen olay, kaza ya da yaralanma gibi durumlarda da Acil servislerde MR olup olmadığını merak edebilirsiniz. MR çekim zamanları hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgi bu yazımızda olacaktır.


ACİL’DE MR ÇEKİLİR Mİ?
Eğer devlet hastanesi Acil servisinden bahsediyorsak, devlet hastanelerinin Acil servislerinde MR çekimi sağlanmaktadır. Tabi MR çekimi için doktor talimatı olması gerekmektedir. Doktor talimatı olmaksızın devlete bağlı acil serviste MR çekimi gerçekleştirilmemektedir.

Özel hastane acil servisinde MR çekilir mi? Bu da merak edilen sorulardan biri. Özel hastanelerin Radyoloji bölümü genellikle gündüz saatlerinde hizmet vermekte olup, Acil servislerinde MR çekimi yapmamaktadır. Eğer kapsamlı bir özel hastaneyi ziyaret ediyorsanız düşük bir ihtimal de olsa MR Çekimi yapılabilir. Bu durumda Radyoloji uzmanı ihtiyaç halinde hastaneye çağrılabilir veya nöbetçi Radyoloji uzmanı hastanede tutuluyor olabilir. Özellikle özel hastanelerde yatan hasta için gerekli görülmüşse, Radyoloji uzmanı hastaneye çağrılarak MR çekimi yapmaktadır.

GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİNDE 24 SAAT MR ÇEKİMİ!
Eğer MR çekimi için çok vaktiniz yoksa veya ihtiyacınız gereği gece saatlerinde MR çektirmek istiyorsanız en iyi alternatif görüntüleme merkezleridir. Bir çok şehirde çok sayıda görüntüleme merkezi bulunmaktadır. Bahsettiğimiz görüntüleme merkezlerinde haftanın her günü her saati MR çektirebilirsiniz. MR cihazı bulunmayan hastaneler de genellikle MR çekimi için görüntüleme merkezlerine yönlendirme yapmaktadır.

MR Çekim Fiyatı Ne Kadar?
Fiyatlar, MR çekimini yaptıracağınız sağlık kuruluşuna ve MR türüne göre değişkenlik göstermektedir. Eğer görüntüleme merkezlerinde ve özel hastanelerde fiyatların ne kadar olduğunu merak ediyorsanız MR Çekim Fiyatı sayfasına geçiş yaparak fiyat bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir