Acil Servis Enjeksiyon Ücreti Ne Kadar?

Acil servise enjeksiyon/iğne yaptırmak istediğinizde sizden ücret talep edilmesi olağan bir durumdur. Günümüzde gerek özel, gerek SGK ile anlaşmalı tüm hastanelerde enjeksiyon ücreti alınabilmektedir. Bu tamamen yasal olup, ücretlerde ise farklılıklar yaşanabilmektedir. Sizden ücret talep edilmesi karşısında itirazda bulunsanız dahi alınan ücretin yasal olduğunu ve itirazın sonuç vermeyeceğini bilmelisiniz.


ENJEKSİYON ÜCRETİ NE KADAR?
Öncelikle iki kavramı birbirinden ayrı olarak değerlendirmemiz gerekmektedir.
Birincisi, doktor tarafından yazılmış olan ve eczaneden almış olduğunuz enjeksiyon.
İkincisi ise acil servise ağrı şikayeti sebebiyle giderek ağrı kesici iğne yaptırılması.

Bu iki kavram tamamen birbirinden farklı değerlendirilir. Elinizde bulunan enjeksiyonun yapılması için sizden sadece hizmet bedeli tahsil edilir. Eğer ağrı şikayeti ile hastaneye gidip ağrı kesici iğne yaptırmak isterseniz bu durumda acil servis muayene kaydı açılır ve sizden muayene ücreti tahsil edilir. Muayene ücretleri her zaman daha yüksektir.

İki kavramı birbirinden ayırdıktan sonra gelelim fiyatlandırmalarına.

ACİL SERVİS ENJEKSİYON ÜCRETLERİ

-Doktor tarafından reçete ile yazılmış ve siz bu enjeksiyonu eczaneden alıp hastane acil servisine gittiyseniz sizden sadece enjeksiyonun yapılması için düşük bir ücret istenir. Bu ücret 5 TL ile 20 TL arasında olması halinde normal bir ücrettir. Bazı özel hastanelerde daha yüksek ücretler karşılığında yapılıyor olsa da uygun fiyatlarla bir çok hastane acil servisinde enjeksiyonu yaptırabilirsiniz.

-Hastaneye ağrı şikayeti ile gidiyorsanız ve size ağrı kesici iğne yapılması talebinde bulunuyorsanız ya da doktor uygun görüyorsa bu durumda ilk olarak acil servis muayene kaydı açılır ve acil servis muayene ücreti sizden istenir. Acil servislerde acil muayene ücretleri değişiklik göstermekte olup SGK ile anlaşmalı hastanelerde 40 liraya kadar çıkabilmektedir. Ağrı kesici iğne için ise bir çok özel hastane ek ücret talep etmemektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir